معرفی کتاب

معرفی کتاب - ناجی

توی این مقاله میخوام چند کتاب خوب‌ بهت معرفی کنم که در زمینه خودشناسی و توسعه فردی ، خیلی میتونه بهت کمک کنه تا ذهن و درون انسان  رو بهتر بشناسی و بتونی در زندگی ، آگاهانه تر عمل کنی !

قدرت ذهن ناخودآگاه

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

نویسنده : ژوزف مورفی

مترجم : رامین بختیاری

ضمیر ناخودآگاه تقریبا ۹۲ درصد از مغز رو تشکیل میده ، پس یعنی نقش مهمی روی اعمال و رفتارهای ما داره . این کتاب به ما اثبات میکنه که اگه بدون هیچ گونه شکی ، به یک موضوع باور عمیق و قلبی داشته باشیم ذهن تمام تلاشش رو میکنه که بهمون اثبات کنه اون باور درسته ! پس خیلی مهمه که توی ناخودآگاه ما چه باورهایی نهفته که زندگی ما رو به کنترل خودش درآورده !

نیمه تاریک وجود

کتاب نیمه تاریک وجود

نویسنده : دبی فورد
مترجم : محمد جواد شجاعی
همه ما یه سری ویژگی های شخصیتی داریم که بهشون آگاه نیستیم و به همین علت وقتی شخص دیگه ای رو با همون ویژگی ها می‌بینیم ، ازش خوشمون نمیاد ! به این احساسات منفی میگن : 《نیمه تاریک وجود 》یا 《سایه ها》 . این کتاب به ما کمک میکنه تا این سایه ها رو بشناسیم و در خودمون پیدا کنیم و تلاش نکنیم که پنهانشون کنیم.

هفت عادت مردمان موثر

خلاصه این کتاب رو میتونی در اپیزود ۱۰ پادکست ناجی گوش کنی !
کتاب هفت عادت مردمان موثر

نویسنده : استفان کاوی
مترجم : زهرا آلوشی
دکتر استفان کاوی ، محقق و نویسنده برجسته‌ در این کتاب 《 هفت عادت اساسی 》 آدم های موفق جهان رو بررسی کرده و به ما یاد داده چطوری این هفت عادت رو در خودمون به وجود بیاریم و نهادینه کنیم .

زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

بررسی تله های شخصیتی
نویسنده : جفری یانگ ، ژانت کلوسکو
مترجم : دکتر حسن حمید پور
همه ما یکسری رفتارها رو تو موقعیت های مشابه تکرار میکنیم ، درست شبیه یک الگو که خودمون ازش خبر نداریم . در این کتاب ، ۱۱ الگوی رفتاری مخرب رو با نقل قول هایی از بیماران واقعی ، به ما آموزش داده و نشون داده که چطوری این تله های شخصیتی در کودکی ما بوجود میان و تا بزرگسالی ادامه پیدا میکنن !

عادت های اتمی

خلاصه این کتاب رو هم میتونی در اپیزود ۲۵ پادکست ناجی گوش کنی !
کتاب عادتهای اتمی

نویسنده : جیمز کلیر
مترجم : هادی بهمنی
این کتاب به ما یاد میده که هیچ روش جادویی برای موفقیت و سبک زندگی سالم وجود نداره ! هیچ اتفاقی یک شبه نمیفته و این عادت های ما هستن که زندگی و آینده ما رو میسازن ! از این کتاب یاد میگیریم که چطور قدم های خیلی کوچیک میتونه تاثیر شگرفی توی نتیجه کار داشته باشه و تکنیک هایی رو آموزش میده که بتونیم عادات خوب رو نهادینه کنیم.

این کتاب هم در اپیزود ۱۳ پادکست ناجی برات خلاصه کردیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *